info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23171
یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۳ ق.ظ
استاندار گیلان
حوادث رانندگی گیلان در طرح نوروزی ۲۷ کشته برجای گذاشت
۱۳۹۳۱۲۱۸۱۱۰۱۲۹۳۰۴۸۸۷۸۹۳
استاندار گیلان با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای در طرح نوروزی این استان، گفت: حوادث رانندگی گیلان در طرح نوروزی ۲۷ کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری گیلان: محمدعلی نجفی اظهار داشت: ‌به دلیل بارش متناوب باران و سرمای هوا در چند روز از تعطیلات آمار اقامت گردشگران در مقایسه با مدت مشابه پارسال تفاوت چندانی ندارد.

استاندار گیلان با اشاره به آماده کردن حدود هزار هتل، اماکن اقامتی و مسافر کاشانه و ۳۸۹ مدرسه برای پذیرایی از گردشگران نوروزی گفت : همچنین ضریب اشغال مراکز اقامتی ثابت استان نیز ۹۰ درصد بود که آمار بسیار خوبی برای این مراکز است.

نجفی افزود: در نوروز امسال هزار و ۳۷۴ گردشگر خارجی در گیلان اقامت کردند که چهار و نیم درصد بیش‌تر از سال گذشته است و  بازدید گردشگران از موزه‌ها و اماکن تاریخی نیز۴۰۹ هزار و ۷۴۲ نفر بود که حدود ۵ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: ضریب اشغال مناسب مراکز اقامتی به همراه افزایش ورود گردشگران خارجی و بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی نشان دهنده‌ی جهت گرفتن گردشگری گیلان به سمت گردشگری اقتصادی و درآمدزا است که با تقویت زیر ساخت‌ها این رویکرد گسترش می‌یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان، مازندران‌، قم‌، اصفهان‌، فارس و خراسان رضوی در نوروز امسال جزء پرترددترین استان‌های کشور بودند گفت: به وجود افزایش یک درصدی ورودی خودرو به گیلان، میزان کشته شدگان تصادفات جاده‌ای در استان ۱۸ درصد کاهش یافته است‌.

وی افزود‌: این در حالیست که آمار  کشوری تلفات جاده ای در تعطیلات امسال بطور میانگین ۱۲ درصدکمتر از  تعطیلات نوروزی سال گذشته است.

نجفی با اشاره به ورود یک میلیون و ۷۰ هزار خودرو گفت: براساس آمار پزشکی قانونی از بیست و پنجم اسفند ماه تا پانزدهم فروردین،  ۲۷ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند که این آمار ۶ نفر کمتر از مدت مشابه پارسال است.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

برچسب‌ها: ،

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی