info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 38202
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۲۳:۱۳ ب.ظ
توسط مردم:
ایجاد کمپین “من رای نمیفروشم” در شهرستان صومعه‌سرا
R3237
پیشنهاد ایجاد کمپین “من رای خود را نمیفروشم” برای اولین بار در شهرستان صومعه سرا مطرح شده و مردم صومعه سرا پیگیر و همدل شده اند تا با تبادل فکر و اندیشه در این زمینه بازدارنده این معضل اجتماعی و سیاسی باشند.

اگر دوره های پیشین انتخابات در شهرستان را بخاطر داشته باشید یادتان نرفته فرازونشیب های انتقاداتی که همیشه در پس انتخابات باعث کدورت خاطر مردم و صاحبنظران این شهرستان میشد.

مشارکت حدود ۱۱۰ درصدی در انتخابات پیشین صومعه سرا خود گواهی قاطعانه بود که باید برای این معضل پیچیده سیاسی و اجتماعی چاره اندیشی کرد.

البته این نگرانی قطعاً فقط مختص شهرستان صومعه سرا نبوده و نیست، چرا که این معضل حدود دو سوم از کرسیهای تاثیرگذار مجلس در عمده شهرهای کوچک و متوسط را مستقیم و غیر مستقیم دربر میگیرد.

لازم به اشاره هم نیست که معمولاً در چه شهرهایی این پدیده وجود دارد و چنان این معضل همه گیر و همه شمول شده که حتی کم کم باید چنین کمپینی در تمام شهرهای ایران ایجاد و دنبال شود و این پدیده شوم و نامیمون را ریشه کن سازد.

هرچند صومعه سرا اولین شهری بود که خود مردم با احساس خطر از این موضوع کمپینی مردمی را برای مقابله با آن ایجاد کرده اند اما قطعاً تنها شهری نخواهد بود که مردمش کمپینی برای مبارزه با این پدیده اندیشیده است.

قطعاً نماینده ای که برای تکیه زدن بر کرسی مجلس از کثیف ترین شیوه های ممکن وارد عمل میشود هیچگاه نمیتواند دلسوزی امین برای مردم دیار خود باشد و قاطعانه در برهه‌های حساس رای خود در مجلس را به بهای بیشتری حتی به قیمت خیانت به مردم و کشورش خواهد فروخت!

اینبار مردم دریافته اند که علاوه بر نهادهای نظارتی خود باید دست به کار شده و با ایجاد حس احساس مسئولیت در بین همه اقشار حتی زمینه های شکل گیری مجدد این معضل را از پیش کمرنگ و خنثی سازند.

هرچند به نظر میرسد دنبال کنندگان این کمپین مردمی که در شبکه های تاثیرگذار اجتماعی نظیر تلگرام کار خود را آغاز کرده‌اند راه سختی در پیش دارند اما با شکل گیری تفکری نو اندیش و آینده نگر در بین اقشار مختلف مردم بی شک این امر را در دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی انشالله از هم اکنون قابل تحقق میبینیم.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی