info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7783
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ | ۰۰:۰۲ ق.ظ
مصرف بی رویه کار خیلی بدیه!
بابا برقی به شهر صومعه سرا می آید
r3432
شاید هر وقت از شبانه روز تلویزیون را روشن کنی مکرراً زیر نویس های را می بینی که به من و شما یادآوری می کند که در مصرف برق صرفه جویی کنیم و حتی یک لامپ اضافی را خاموش کنیم .

 خبرگزاری گیلان: هشدار های  که می تواند مانع از به هدر رفتن انرژی می شود  وقتی در خیابان های صومعه سرا راه می روی روز روشن صدها لامپ معابر و خیابان ها را می بینی که  نه تنها در طول روز بلکه  در طول هفته و ماه  هم خاموش نمی شوند . و شاید مسوولان وقت دیدن برنامه ها و زیر نویس ها را هم ندارند که بی خیال و ساده از روشن بودن صدها لامپ معابر و تیر برق ها  می گذرند .

مردم برق دار شهرمان از قدیم ، تصویر خیلی مهربان و محبت آمیزی از بابابرقی را به یاد دارند  شخصیت دلسوز و بانمکی که با کلامی شیرین و دلنشین و همراه با آهنگی خوش و خواهش آمیز از تمامی ملت می خواست که در مصرف برق صرفه جویی کنند تا هم قبض خودشان بالا نرود، هم روی دم و دستگاه تولید و توزیع برق دولت فشار وارد نیاید و چقدر هم اثرگذار بود این درخواست شش و هشتی که:«هرگز نشه فراموش/ لامپ اضافی خاموش»!. گویا  مسوولان از پیری و زمین گیر شدن  بابا برقی سوء استفاده می کنند  علیرغم اینکه برخی مناطق  کشورمان در تاریکی بسر می برند برخی مناطق دیگر  چون شهرستان صومعه سرا در طول روز نیز چراغ هایشان همچنان روشن می ماند.

چراغ های روشن در خیابان های شهر ما سبب حیرت رهگذران است زیرا از وقتی قانون هدفمندسازی یارانه ها، حساسیت ها در مورد مصرف انرژی را افزایش داده است و ناخودآگاه انسان را به صرفه جویی رهنمون می کند.

  بهرامی یکی از مغازه داران خیابان برشنورد صومعه سرا به خبرنگار ما می گوید :با توجه به اینکه روشنایی معابر به خصوص معابر عمومی جزء یکی از پرمصرفترین محل ها از لحاظ مصرف انرژی الکتریکی بوده اما متأسفانه چند صباحی است که در خيابان های شهرمان، چراغها در طول روز روشن است!!

علی رضا دوستخواه یکی دیگر از شهروندان  صومعه سرایی است که می گوید :آخر یکی بیاید و به مسوولان صومعه سرا بگوید مصرف بی رویه کار خیلی بدی

محمدعزیزی نیز در این رابطه می گوید : چرا باید این انرژی مهم و گرانبها به این صورت در این شهر هدر رود و در طول شب و روز  چراغهای این مناطق روشن بمانداین در حالی است که  با ضعف برق در روستاهای صومعه سرا مواجه هستیم.

عمار طالبی  یکی دیگر از شهروندان ما با انتقاد براینکه  بارها با دستگاه های مربوطه تماس گرفته ام اما اقدامی موثر را ندیده ام گفت :روشن ماندن این چراغ ها یعنی زیاد شدن هزینه های بیت المال مگر قطع کردن کلید این چراغها چه سختی دارد که باید برخی از مناطق در تاریکی بسر ببرند و برخی دیگر در طول روز نیز چراغهایشان روشن باشد.

سعید عاشوری یکی دیگر از شهروندان که گویا در زمینه برق سر رشته هم دارد می گوید : در اصطلاح ما روشنایی معابر آب روغن قاطی کرده و قادر به تشخیص شب و روز نیستند  وبا توجه به مشکلات ذکر شده در سيستم روشنايي معابر موجود در شهر صومعه سرا , وجود سيستم مديريت هوشمند كاملاً ضروري مي باشد. سيستمی  که داراي امکاناتي منحصر بفرد بوده و نصب و بهره برداري از آن باعث صرفه جويي وبهينه سازي در مصرف انرژي خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما به هر ترتیب روشن ماندن چراغهای معابر در طول روز چیزی است که بارها و بارها در سطح شهرصومعه سرا  دیده شده است این در حالیست که در این مواقع دلیل روشن ماندن چراغها نه مه آلود بودن هوا بوده و نه تاریکی و این پرسش را در ذهن رهگذران ایجاد کرده است که چرا شرکتی که خود باید در زمینه رعایت و صرفه جویی در مصرف برق پیشقدم باشد به این امر بی توجهی می کندو آیا این روشن ماندن بی مورد چراغ ها زیاد شدن هزینه های بیت المال نیست…؟؟  چرا باید به  در خواست شهروندان منوط به خاموش شدن لامپ های اضافی  معابر در روز روشن  اهمیت داده نشود تا جایی که امروز شهروندان صومعه سرا به شوخی می گویند با با برقی خدا رحمتت کند کاش زنده بودی و می دیدی  که چطور در شهر ما همیشه شده  فراموش لامپ اضافی خاموش  !! لازم به ذکر است داشتن برق برای یک منطقه آبادانی به همراه می آورد و اين امر ( روشن ماندن چراغ ها در طول روز ) نه تنها از نظر اقتصادي زيان‌آور است بلكه موجب اتلاف انرژي مي‌شود در واقع در حالي كه چراغهاي برخي خيابانها روزها هم روشن مي‌ماند در برخي نقاط ديگر در تاريكي شب و افزايش نياز به نور بيشتر، چراغها به خواب عميقي فرو رفته‌اند. امید است تا بابا برقی به شهر صومعه سرا  نیامده  فکری به حال لامپ های روشن معابر نمایند  /خزرآنلاین.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی