info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7997
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۵ ب.ظ
حاشیه های جلسه طرح سوال از شهردار رشت؛
سئوال تستی جمشیدی چناری از شهردار رشت!
t3_32638358716728028103372547-360x250
برخی از اعضا اقدام به پرسش سوالات تستی از شهردار نمودند که از آن جمله پرسش جمشیدی در خصوص تعداد موارد آتش سوزی در شهر رشت بود!

خبرگزاری گیلان: سر انجام جلسه طرح سوال از شهردار رشت با توضیحات شهردار و عدم اقناع 11 عضو شورا از این توضیحات به پایان رسید. این جلسه حدود 4 ساعت طول کشید و در حین جلسه مسائلی رخ داد که خواندن آن خالی از لطف نیست:

* جلسه طرح سوال از شهردار در روز ملاقات عمومی شهروندان بعد از سه هفته تعطیلی شورا برگزار شد و مراجعه کنندگان از 8 صبح در حیاط و نگهبانی شورای شهر در انتظار ملاقات نمایندگان خود بودند.

*بعد از ارائه آمار و ارقام در خصوص نهضت آسفالت توسط شهردار رشت , مجید رجبی ویسرودی از شهردار پرسید ارقام ارائه شده توسط خلیلی شبیه به آمارهای ارائه شده توسط رییس جمهور سابق نباشد؟ که این سوال با اعتراض اعضا و تذکر جدی رییس شورا با او همراه بود.

* خلیلی در ارائه آمارهای نهضت آسفالت عنوان کرد که شهر رشت نیاز به 4 میلیون متر مربع آسفالت دارد وخانم پیشگر پرسید شهر رشت که فقط 136 کیلومتر مربع است و چطور 4 میلیون متر مربع آسفالت می خواهد!!! ظاهراخانم دکتر در تبدیل کیلومتر مربع به متر مربع دچار اشتباه شدند و دقایقی از وقت جلسه را به توضیح این تبدیل اختصاص دادند…

*رضا جمشیدی در حین صحبت در خصوص نهضت آسفالت 4 بار از جمله:”اگر جای شما بودم” استفاده کرد…

* موسوی روزان بعد از جلسه در خصوص مصاحبه خود با ایسنا گفت:”نماینده محترم ولی فقیه در جلسه دیدار آتش نشانان با ایشان به من گفتند که نظر مساعدی در ارتباط با استیضاح شهردار رشت ندارم”, حال آنکه برخی از پایگاه های خبری سعی در رد این خبر داشتند.

*در جلسه طرح سوال محمد رفیعی نوده چند بار به عنوان موافق شهردار وقت گرفت و در جایگاه مخالف صحبت کرد که این امر به اعتراض و تذکر قانونی موسوی روزان انجامید و رفیعی در جواب روزان گفت:” آقای روزان! شما شده اید وکیل مدافع شهردار؟!” جالب اینکه برخی پایگاههای خبری غیر بومی دلیل این صحبت را قطع کردن حرف های رفیعی توسط موسوی روزان عنوان کردند.

*محمود باقری در ادامه تذکر قانونی موسوی روزان, به جای رفیعی رو به موسوی روزان کرد و از او خواست تا شان جلسه را رعایت کند! حال تا شان جلسه از نظر ایشان چه باشد…

*در این جلسه که در خصوص پرسش سوالات 5 گانه از شهردار بود, برخی از اعضا اقدام به پرسش سوالات تستی از شهردار نمودند که از آن جمله پرسش جمشیدی در خصوص تعداد موارد آتش سوزی در شهر رشت بود! گویی برخی از اعضا امتحانات دانشجویان خود را با جلسه پرسش از شهردار اشتباه گرفتند . گفتنی است شهردار رشت با پاسخ به سوال از این آزمون سربلند بیرون آمد…

*در خصوص توضیحات خلیلی در بحث ممیزی املاک, رجبی ویسرودی گفت که ممیزی باید برای افراد پولدار انجام شود و شهردار نباید برای ممیزی افراد بی پول وقت هدر دهد!

*در بحث طرح جامع تبلیغات محیطی خلیلی معتقد بود که سازمان زیباسازی می تواند این کار را به خوبی انجام دهد و نیاز به هزینه کردن از بودجه شهرداری نیست اما برخی از اعضا تاکید داشتند که این طرح نیز مانند طرح لندفیل سراوان باید مشاور داشته باشد و از بودجه مصوب شورا برای اینکار هزینه گردد!

*در جلسه امروز شورا از خبرنگاران پذیرایی نشد و کار به جایی رسید که در هنگام پذیرایی از اعضا, خبرنگاران معترض شدند که پذیرایی فقط مخصوص اعضای شوراست و بعد از آن از خبرنگاران جلسه نیز پذیرایی شد.

جالب اینکه بعد از جلسه برخی از رسانه ها و خبرگزاری های رسمی در بیرون جلسه جویا شدند که با توجه به اینکه شهردار رشت در تمامی موارد پاسخ قابل قبول داشت چرا 11 عضو شورا از این پاسخ قانع نشدند و جوابی که شنیدند بسیار جالب بود: این دوستان که برای شنیدن پاسخ های شهردار و قانع شدن نیامده بودند!
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی