info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 88309
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۰ ب.ظ
هرگز تمایل نداریم به هشت سال دروغ و پرفساد برگردیم / ما مجبوریم از روحانی حمایت کنیم / شما جایگزین برجام چه داشتید؟
تابناک / غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، پنجشنبه در همایش «تحقق آرمانهای انقلاب در دولت تدبیر و امید» در انزلی طی سخنانی جنجالی با حمایت از توافق برجام خطاب به منتقدین این توافق اظهار داشت: شما جایگزین برجام چه داشتید؟ قطع به یقین (بدون برجام) به سمت جنگ می رفیتم. وی ضمن […]

تابناک / غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، پنجشنبه در همایش «تحقق آرمانهای انقلاب در دولت تدبیر و امید» در انزلی طی سخنانی جنجالی با حمایت از توافق برجام خطاب به منتقدین این توافق اظهار داشت: شما جایگزین برجام چه داشتید؟ قطع به یقین (بدون برجام) به سمت جنگ می رفیتم.

وی ضمن اعلام حمایت از دولت روحانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده افزود: ما مجبوریم از روحانی حمایت کنیم. گزینه دیگری نداریم. الا و بلا باید این دولت را حفظ کنیم. هرگز تمایل نداریم به هشت سال دروغ و پرفساد برگردیم.

جعفرزاده ادامه داد: امروز فیش های نجومی ای را گسترده و بزرگ می کنند که در آن حتی یک مورد هم خلاف قانون پیدا نشد. حالا قانون اشکال داشت و خلا قانونی وجود داشت بماند.

نماینده رشت ادامه داد: همه فیش های نجومی ۲۳ میلیارد تومان است. ۱۸۰ میلیارد دلار الان نمی دانیم کجاست. طلب داریم. چین نمی دهد. روس نمی دهد. هند نمی دهد. ما مجبور هستیم پیگیر حقوق مردم باشیم. تمام تلاشمان را باید انجام دهیم که به آن هشت سال برنگردیم.

وی افزود: سرمایه های بزرگی در داخل کشور داشتیم که آن سرمایه ها را (احمدی نژاد) از دست داد. روزی که آیت الله هاشمی از بین ما رفت همه تأسف خوردیم که از توان و فرصت ایشان استفاده نکردیم و از پتانسیل هاشمی استفاده نکردیم. چرا اجازه نداد. وقتی ایشان فوت کرد و خبرش پخش شد من در تشییع بودم که مردم چه غوغایی کردند. منتظریم همه یک یک بمیرند و بعد در فراغشان افسوس بخوریم.

این نماینده مجلس ادامه داد: چرا نباید از همه ظرفیت ها و همه پتانسیل ها برای توسعه کشور استفاده شود. نباید چتر رهبری را به قدری کوچک کنند که فقط عده ای خاص در این چتر قرار بگیرند. چتر خیلی وسیع تر از این حرفهاست. سیاه و سفید کردن و طبقه یک و دو کردن کاملا اشتباه است.

وی ادامه داد: ما باید بتوانیم همدیگر را با تفکرات و عقاید مختلف تحمل کنیم و با یکدیگر به سمت جلو حرکت کنیم. شک نداریم و نداشتیم که آمریکا دشمن ماست. در برجام به همه دنیا ثابت کردیم که حقانیت با ماست اما قبل از آن اینطور نبود. قبل از آن بی خود برای کشور مشکل و تنش ایجاد کردیم. سیاست دیپلماسی آقای روحانی در بیرون دیپلماسی بسیار خوبی بود.

جعفرزاده با بیان اینکه خیلی ها تلاش می کنند مردم را دلسرد و پشیمان کنند گفت: طرف مقابل ما دبه در می آورد و اعلام می کند که سرش کلاه رفته است که کلاه رفته است و هنر بچه های ما بود. به جای اینکه به آن طرف حمله کنیم به داخل حمله می کنیم و مجموعه خودمان را تضعیف می کنیم. این خیانت نیست؟

وی افزود: من اعتقاد دارم برجام مانع از بیشتر خراب شدن کشور شد و نگذاشت بیخود وارد جنگ شویم. بعد از برجام تنفسی پیش آمد که بتوان از توان و پنتانسیل داخلی استفاده کنیم. آنهایی که عاشق تحریم هستند کاسبی های خودشان را کردند.

نماینده رشت ادامه داد: علی رغم همه نقدهایی که به دولت وارد است و خودم هم دارم باید به این دولت کمک کنیم. من ندیدم که این دولت مثل دولت قبل خلافی بگوید. اینکه می گویند دولت راستگویان هستند انصافا هم دولت راستگویان است. تلاشش را هم دارد می کند. کشور دچار یک بحران و عقب افتادگی بسیار شدیدی بود.

وی در اظهاراتی عجیب با بیان اینکه باید مسئله حصر را در داخل حل کرد گفت: بعضی مسائل نباید به عنوان یک غده چرکین و سرطانی در یک گوشه بماند. ما نیاز به این مردم داریم. ما باید تمام مسائل را حل کنیم. اگر سوتفاهمات را حل نکنیم و اتفاقات تلخ سنوات گذشته را حل نکنیم نمی توانیم بگوییم یک کشور با ۸۰ میلیون سرباز داریم. فکر می کنم با قدری مدارا و خویشتن داری و گذشت از خیلی از مسائل می توانیم کشور را جمع کنیم.

جعفرزاده با بیان اینکه باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها استفاده کنیم گفت: باید بسیاری از تخاصم های بوجود آمده را حل و فصل کنیم. اگر اصرار و پافشاری و لجبازی به برخی از مسائل کنیم قطع به یقین خدایی ناخواسته در روزهایی خاص دچار مشکل خواهیم شد. جریان حصر در زمان حیات آقای هاشمی در حال تمام شدن بود اما یک عده نگذاشتند. گفتند اگر حصر بشکند به نفع آقای روحانی در انتخابات خواهد شد.

وی با طرح این سوال که آیا ما می توانیم از خدمات آقای موسوی در دوران ۸ سال دفاع مقدس بگیریم گفت: آیا ما توانستیم خدمات آقای هاشمی را نادیده بگیریم؟ آنها برای کشور زحمت کشیدند. ما به بچه هایمان بعد از ۳۸ سال چه بگوییم؟ بگوییم این یکی خائن بود؟ آن یکی جاسوس بود این خیانت کرد؟

جعفرزاده ادامه داد: انتخابات سال ۹۶ علی رغم همه بی انصافی ها و ناجوانمردانگی ها انتخابات بسیار خوبی خواهد بود و دوستان اصلاح طلب و هم یاران دولت تدبیر و امید همانند سال ۹۲ دوباره با هم ید واحده خواهد شد و اختلافات را کنار خواهند گذاشت.

وی افزود: با وجود تدابیری که دیده شده که این دولت را زمین بزنند شما یک بار دیگر خواهید دید که مردم از دولت تدبیر و امید حمایت خواهند کرد  و مجموعه نیروهای اصلاح طلب و اعتدالی آنچه را رقم خواهند زد که مخالفان دولت نمی خواهند.

نماینده رشت در پایان گفت: نباید اتفاقات تلخ ۸۸ بهانه ای برای حذف مخالفین شود و هر کس که از راه رسید برچسب فتنه گر بزنیم. هیچ کس نباید بدون سند از رقابتهای انتخاباتی حذف شود. از همه ظرفیت ها برای رشد تعالی شهر و استان استفاده کنیم.

این سخنان نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در حالی ایراد شده است که وی در انتخابات سال ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفته بود: «اعتقاد من این است ضربه و خیانتی که موسوی و کروبی به نظام زدند هیچ کس نزد. حتی صدام این ضربه را به ما نزد. اعتقاد من این است. این را نمی گویم که شما خوشتان بیاید».
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی