info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 92825
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۳:۴۹ ق.ظ
استان گیلان به قطب صنایع سلولوزی در کشور تبدیل می‌شود
وزیر صنعت,معدن و تجارت گفت: با افتتاح سه واحد صنعتی در حوزه ام دی اف، استان گیلان به قطب صنایع سلولوزی در کشور تبدیل می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت, محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌ها  در استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان استان حاصلخیز و سرسبزی است و امروز در جوار […]

وزیر صنعت,معدن و تجارت گفت: با افتتاح سه واحد صنعتی در حوزه ام دی اف، استان گیلان به قطب صنایع سلولوزی در کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت, محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌ها  در استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان استان حاصلخیز و سرسبزی است و امروز در جوار رئیس جمهور طرح‌های مختلف در استان گیلان افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز ۳ طرح صنعتی در حوزه MDF در استان گیلان افتتاح شده است اظهار کرد: ظرفیت تولیدی این سه واحد صنعتی ۷۵۰ هزار مترمکعب در سال است و یک واحد با حضور رئیس جمهور و دو واحد دیگر با حضور اینجانب افتتاح شده است.

وزیر صنعت, معدن و تجارت میزان اشتغال‌زایی در هر واحد صنعتی را به‌طور متوسط ۲۰۰ الی ۲۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: این واحدهای صنعتی به‌دلیل ارائه کیفیت محصول و رقابت پذیری به‌صورت اتوماتیک است.

نعمت‌زاده تصریح کرد: با افتتاح این سه واحد صنعتی در حوزه ام دی اف استان گیلان به قطب صنایع سلولوزی در کشور تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از چوب‌های زراعی و خارج از جنگل‌ها در واحدهای صنعتی ام دی اف استفاده می‌شود عنوان کرد: در زمینه ام دی اف هنوز متکی به واردات هستیم و با افتتاح این واحدهای صنعتی در گیلان ظرفیت ام دی اف به یک میلیون و ۷۵۰ هزار مترمکعب در سال خواهد رسید.

وزیر صنعت, معدن و تجارت با بیان اینکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب از تولید سالانه ام دی اف در کشور مربوط به دولت یازدهم است خاطرنشان کرد: برنامه ما این است ظرفیت تولید ام دی اف را تا ۲٫۵ میلیون متر مکعب در سال افزایش دهیم.

نعمت زاده با بیان اینکه تولید چوب و هیزم را در کنار هم داشته باشیم بیان کرد: می‌توانیم چوب‌های جنگلی را از کشورهای همسایه به خصوص روسیه وارد کنیم و در بخش قرنطینه نیز هماهنگی لازم با جهاد کشاورزی انجام دادیم.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی