info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 92841
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۳:۵۷ ق.ظ
آیا تروریست‌ها جنگ را به عمق روسیه کشاندند؟
تابناک گیلان / روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم چاپ لندن در واکنش به انفجار در متروی سنت پترزبورگ نوشت: این حمله تروریستی می تواند با انگیزه ای انتقام جویانه از سوی تروریست های حاضر در سوریه در جبران حملات روسیه علیه آنها در این کشور باشد. به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایرنا، این […]

تابناک گیلان / روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم چاپ لندن در واکنش به انفجار در متروی سنت پترزبورگ نوشت: این حمله تروریستی می تواند با انگیزه ای انتقام جویانه از سوی تروریست های حاضر در سوریه در جبران حملات روسیه علیه آنها در این کشور باشد.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایرنا، این روزنامه در سرمقاله امروز (سه شنبه) خود آورده است: سراسر روسیه در حالتی از آماده باش کامل به سر می برد و دلیل آن هم انفجار تروریستی روز گذشته (دوشنبه) است که متروی شهر «سنت پترزبورگ» را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن ده نفر و زخمی شدن ۵۰ نفر شد.

این روزنامه افزود: زمان این عملیات و نیز انتخاب این شهر که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در آن به سر می برد تا با «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس دیدار کند اتفاقی نبوده و با دقت انتخاب شده بود.
مسئولان دولت روسیه از همان لحظات نخست انفجار اشاره کردند که احتمالا تروریستی باشد. بمبی که منفجر شد دست ساز و پر از تکه های فلزی بوده تا قربانیان بیشتری بگیرد.

این روزنامه برآورد کرد که گروه های افراط گرا مانند گروه داعش و یا هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق)، شاخه گروه القاعده در سوریه ممکن است پشت این حمله تروریستی باشند و هدف از این حمله نیز انتقام از حضور نظامی روسیه در سوریه است.
هواپیماهای روسی بیش از دویست حمله هوایی طی دو روز گذشته انجام دادند و طی آن مقرهای گروه های تروریستی به ویژه گروه جبهه النصره را در شهر«ادلب» پایگاه اصلی اش پس از شکست و از دست دادن شهر «حلب»، هدف قرار دادند.

اطلاعات اولیه اشاره به این دارد که بیش از پنج هزار فرد مسلح از منطقه قفقاز در حال حاضر در صفوف گروه تروریستی داعش و در مقرهای این گروه در عراق و سوریه می جنگند و بیشتر آنها نیز از منطقه «چچن» و «داغستان» هستند و همانطور که «ابو عمر الشیشانی’ فرمانده نظامی داعش تا زمان کشته شدنش در بمباران هواپیماهای آمریکایی در یک سال پیش بود.

هدف قرار دادن متروی لندن در جولای ۲۰۰۵به دست یک باند انتحاری وابسته به القاعده در واکنش به حمله نظامی آمریکا و انگلیس به عراق و قتل یک میلیون عراقی به دلیل این حمله انجام شد و بعید نمی دانیم که حمله به متروی سنت پترزبورگ نیز به منظور انتقام از خسارت ها و شکست های بزرگی صورت گیرد که گروه های تروریستی در سوریه به دلیل دخالت نظامی روسیه برای کمک به ارتش سوریه، متحمل شدند.

انتقال حملات تروریستی به عمق روسیه اگر بعدا در بیانیه های طرف های انجام دهنده این حمله تروریستی مورد تأکید قرار بگیرد، نشانه خطرناکی است لیکن چیز جدیدی نیست. مسکو طی بیست سال گذشته در معرض حملات مشابه زیادی قرار گرفته و مسئولان روسی نیز بارها گفته اند که «آنها با گروه های تروریستی در سوریه برای جلوگیری از رسیدن آنها به اراضی روسیه می جنگند» یعنی دخالت آنها برای رویارویی با خطری پر هزینه به لحاظ امنیتی و اقتصادی، اقدامی پیشگیرانه بوده است.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی