info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 93011
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۹ ق.ظ
لیونل مسی؛ مسیح مصلوب نشدنی!
او در مصاحبه اخیر خود گفت:” هر بار می‌بینم که بارسا بازی داشته ، یا مسی گل زده یا پاس گل داده است. فکر نمی‌کنم او افت کرده باشد. باقی بازیکنان بارسا افت کرده اند. افت تیم از لحاظ دفاعی خیلی مشهود تر است.” بازی یکشنبه در برنابئو به لیپی ثابت کرد که هر دو […]

او در مصاحبه اخیر خود گفت:” هر بار می‌بینم که بارسا بازی داشته ، یا مسی گل زده یا پاس گل داده است. فکر نمی‌کنم او افت کرده باشد. باقی بازیکنان بارسا افت کرده اند. افت تیم از لحاظ دفاعی خیلی مشهود تر است.”

بازی یکشنبه در برنابئو به لیپی ثابت کرد که هر دو ادعایش درست است، مسی فوق العاده است و دفاع بارسلونا افتضاح. با این حال شماره ۱۰ کاتالانها توانست بار دیگر رئال مادرید را شکست دهد و شانسی دوباره برای کسب قهرمانی در لالیگا برای خود ایجاد کند. دیدار شب گذشته یکی از جذاب ترین بازی های چند فصل اخیر بود.

در حقیقت بیشتر هواداران با این تصور پا به ورزشگاه گذاشتند که بارسا را دفن کنند. جلوگیری از شکست باعث می‌شد که تقریبا کار بارسا در رسیدن به قهرمانی تمام شده باشد و رئال یکه تاز برای بالا بردن لالیگا پیش برود. در حقیقت حتی مسی هم کنار رفته بود.

او در ۶ بازی اخیرش مقابل رئال گلزنی نکرده بود. شایعات و مصاحبه ها حاکی از آن بود که مسی دیگر آن مسی گذشته نیست، حتی با وجود اینکه هیچ بازیکنی به اندازه او در اروپا گلزنی نکرده است (۴۷ گل در ۴۶ بازی).

وقتی صحبت از بررسی استعداد مسی و رونالدو می‌شود، انگار که آنها به اندازه بازی آخرشان خوب بوده اند، بدین شکل که رونالدو پس از هت تریک مقابل بایرن در ذهن ها بود و مسی پس از تساوی بدون گل مقابل یوونتوس.

انریکه پیش از بازی گفته بود که زمان آن رسیده که شماره ۱۰ تیمش بار دیگر بدرخشد.

رئال روی مسی تمرکز کرد و سعی داشت هرگونه نفوذ و تاثیرگذاری او را خنثی کند.  کاسمیرو پس از اینکه توسط پاهای مسی تحقیر شد، در دقیقه ۱۳ از سوی داور با کارت زرد روبرو شد. مارسلو هم دقایقی بعد پس از برخوردی که با مسی داشت، باعث خونریزی دهان او شد.

مسی قصد انتقام گرفتن داشت ولی نه با درگیری بدنی بلکه با هنرش. او بدون اینکه ترسی داشته باشد، با سرعت به سمت تکل های حریفان می‌رفت. او ۵ دریبل در نیمه اول انجام داد و دیگر بازیکنان داخل زمین در بهترین حالت ۲ دریبل داشتند.

سی و سه دقیقه از بازی گذشته بود که جادوگر آرژانتینی پا به توپ شد. او از راکیتیچ پاس دریافت کرد، از مودریچ عبور کرد و سپس با یک حرکت زیبا، دنی کارواخال را پشت سر گذاشت و توپش را وارد دروازه ناواس کرد. مسی همچنین روی گل برتری بارسا هم موثر بود. ۱۷ دقیقه به پایان مانده بود که کاپیتان بارسا در مسیر حرکتش برای گلزنی بود که جلویش را گرفتند ولی راکیتیچ، توپ را دریافت کرد و با یک ضربه دقیق کار رئال را دشوار کرد.

وقتی سرخیو راموس، به درستی به خاطر تکل خشنی که روی مسی انجام داد اخراج شد، به نظر بازی دست رئال افتاد. آنها ۱۰ نفره حمله کردند و خامس رودریگز کار را به تساوی کشاند. با این حال، در حالی که تنها ۱۳ ثانیه از وقت اضافه باقی مانده بود، سرخی روبرتو توپ را برداشت و شروع به دویدن کرد. دو بازیکن رئال در مسیر حرکتش قصد منحرف کردن او از مسیر و زمین خوردنش را داشتند ولی ناکام بودند. او توپ را به یوردی آلبا رساند و آلبا هم با یک کات بک زیبا، توپ را برای مسی ارسال کرد.

او پانصدمین گلش را در برنابئو به ثمر رساند، افتخاری عجیب در جایی بسیار جالب.آنهایی که فکر می‌کنند مسی افت کرده، شب گذشته با اثبات عکسش روبرو شدند. آنها اشتباه می‌کنند. شاید بارسا افت کرده و ولی مطمئنا مسی نه. به عنوان مربی سابق رئال مادرید، فابیو کاپلو پس از گل تساوی بخش مسی گفته بود:” او هنوز نابغه فوتبال است.”

منبع: سایت گل

مترجم: روزبه مهری
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی