info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 93031
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۸ ب.ظ
بهره مندی شهرستان های فاقد سینما از طرح «سینما سلام»
به گزارش خبرنگار واران خبر فیروز فاضلی امروز در آیین افتتاح سینما سلام در سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا با بیان اینکه همه ما باید قانون کپی رایت را رعایت کنیم، اظهار داشت: در جهان وقتی شهری را می خواهند ایجاد کنند در وهله اول به ابزارهای آن توجه می کنند. […]

به گزارش خبرنگار واران خبر فیروز فاضلی امروز در آیین افتتاح سینما سلام در سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا با بیان اینکه همه ما باید قانون کپی رایت را رعایت کنیم، اظهار داشت: در جهان وقتی شهری را می خواهند ایجاد کنند در وهله اول به ابزارهای آن توجه می کنند.

 

وی با بیان اینکه به عنوان مثال در جهان به ازای هر ۱۰ هزار نفر باید آن منطقه دارای سینما باشد تا به شهر تبدیل شود، افزود: متاسفانه درکشور ایران نخست شهر ایجاد می کنند سپس به دنبال لوازم، فرهنگ و فرهنگ سراهای ان می روند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه گیلان دارای ۱۲ سینماست که ۴ سینما در مرکز استان قرار دارد، گفت: باید عدالت فرهنگی در استان رعایت شود تا همه شهرستان ها از این مزایا بهره مند شوند.

 

فاضلی با بیان اینکه سینمای ایران در همه ادوار در زمینه تولید جز ۱۵کشور نخست جهان بوده و اکنون رتبه ۱۲ را داراست، تصریح کرد: تئاتر و سینما سبب حضور بیشتر خانواده ها و ارتباط کلامیشان با یکدیگر می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شهرستان صومعه سرا اولین شهرستانی است که اکران های طرح «سینماسلام» در آنآغاز به کار کرده است.

مطلب مرتبط

Related Posts


«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

balatarin


cloob


Donbaler


viwio


Donbaleh


Twitter


Facebook


Google Buzz


Google Bookmarks


Digg


yahoo


Technorati


delicious
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی