info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 93196
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۷ ق.ظ
پدیده های انتخابات شوراهای شهر؛ از دستفروش پرتلاش تا پاکبان زحمتکش رشتی
تابناک / در هیاهوی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۹۶ ، شاهد ظهور پدیده هایی هستیم؛ از دستفروش پرتلاش در خرم آباد تا پاکبان زحمتکش در رشت. اما در میان این همه نامزدهای مختلف با هزینه کرد های هنگفت و بریز و بپاش چشمگیر، نامزدهایی بودند که با دست خالی و بدون […]

تابناک / در هیاهوی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۹۶ ، شاهد ظهور پدیده هایی هستیم؛ از دستفروش پرتلاش در خرم آباد تا پاکبان زحمتکش در رشت.

اما در میان این همه نامزدهای مختلف با هزینه کرد های هنگفت و بریز و بپاش چشمگیر، نامزدهایی بودند که با دست خالی و بدون هیچ گونه هیاهو و سر و صدا ، تنها با امید و پشتوانه مردمی، گام به عرصه مهم انتخابات شوراهای اسلامی شهرها نهادند.
در گوشه ای از کشور عزیزمان ایران و در خرم آباد استان لرستان، یک نامزد دارای مدرک فوق لیسانس که در شهر دستفروشی می کرده، بدون ستاد و فقط با یک بنر، نفر اول شورای شهر خرم آباد شد که اتفاقی بی سابقه است و در رشت (مرکز استان گیلان) نیز یک پاکبان پرتلاش اهل رشت، توانست با تبلیغاتی کم و بدون سر و صدا به شورای اسلامی این کلانشهر راه یابد.
شوراهای اسلامی شهر و روستا جایگاه مهمی در حوزه شهری و رفع مشکلات دارند؛ در اصل یکصدم قانون اساسی آمده است: برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی اداره امور هر روستا، بخش، شهر، شهرستان یا استان با نظارت، شورایی به نام شورای ده، بخش، شهر، شهرستان یا استان انجام می گیرد که اعضای آن را مردم همان محل انتخاب می کنند.
به هر روی، لازم است افرادی که تمایل به عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا دارند، علاوه بر داشتن شرایط عضویت در شوراها ، با قوانین و مقررات اداره شهر و روستا آشنا باشند تا بتوانند به نحو احسن وظایف خود را انجام دهند چراکه شوراهای اسلامی شهر و روستا با اعضایی متخصص، کارآمد و متعهد، می تواند در توسعه و پیشرفت جامعه نقش ایفا کند.
با برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در جمعه گذشته، مردم کلانشهر رشت ۱۱ عضو شورا را راهی پارلمان شهری کردند.
طبق اعلام فرمانداری شهرستان رشت، محمدحسن علی پور کسبخی ۱۸ هزار و ۸۱۵ رأی کسب کرده و به عنوان پنجمین منتخب مردم رشت، به کرسی های پنجمین دوره شورای اسلامی این کلانشهر تکیه می زند. وی دارای مدرک لیسانس روابط عمومی با ۴۲ سال سن بوده و ۱۷ سال سابقه پاکبانی دارد و در یک خانه استیجاری واقع در منطقه حمیدیان زندگی می کند و دارای یک فرزند پسر است.
شهرداری رشت دارای پنج منطقه است، این کلانشهر، حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی