info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 93460
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۸ ق.ظ
بازدید معاون اول رییس جمهور از راه آهن قزوین
تابناک / معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در گیلان از روند راه‌آهن رشت ـ قزوین بازدید در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه قرار گرفت.  اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در جریان سفر به استان گیلان، با حضور در شهرستان منجیل از نزدیک روند ساخت راه‌آهن قزوین ـ رشت را مورد بازدید قرار داد و در جریان […]

تابناک / معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در گیلان از روند راه‌آهن رشت ـ قزوین بازدید در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه قرار گرفت.

 اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در جریان سفر به استان گیلان، با حضور در شهرستان منجیل از نزدیک روند ساخت راه‌آهن قزوین ـ رشت را مورد بازدید قرار داد و در جریان جزئیات فنی و برنامه زمان‌بندی برای اتمام این پروژه قرار گرفت.

در این بازدید معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان معاون اول رئیس‌جمهور را همراهی می‌کردند.

محور راه‌آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا به طول ۳۸۸ کیلومتر ارتباط ترانزیتی کریدور شمال ـ جنوب را تسهیل می‌نماید که از شهرستان قزوین آغاز و پس از عبور از شهرستان‌های لوشان، منجیل، رشت و بندر انزلی، از شهرستان آستارا به کشور جمهوری آذربایجان متصل خواهد شد که در حال حاضر محور قزوین ـ رشت به طول ۱۶۴ کیلومتر و یک قطعه از رشت ـ انزلی به طول ۱۷ کیلومتر و محدوده آستارای آذربایجان تا آستارای جمهوری اسلامی به طول سه کیلومتر اجرا شده است.

پروژه راه‌آهن قزوین ـ رشت به علت عبور از رشته‌کوه البرز، دریاچه سد سفیدرود و قطع عرضی چندین‌باره آزادراه قزوین ـ رشت دارای سازه‌های خاص و منحصربه‌فرد است و تا پایان سال ۹۲ پیشرفت فیزیکی این پروژه ۵۲ درصد بود و در دولت تدبیر و امید و با توجه به اولویت اجرای پروژه‌های ریلی، در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۴ درصد است.

 

 

نوبخت نیز در ماه رمضان قوول اتمام پروژه راه‌آهن را تا پایان شهریور ماه سال جاری به مردم گیلان داده بود.
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی