info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 93526
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ | ۰۲:۴۳ ق.ظ
چگونه باید با گرم شدن زمین مقابله کنیم؟
تابستان امسال و گرمای روزهای آغازین آن از جمله موضوعات مورد توجه رسانه های خبری بوده است گرمای هوا که شدت فشار آن بیشتر بر ساکنان استانهای جنوبی کشور میباشد،متاسفانه در کنار معضل ریزگردها شرایط زندگی را برای هموطنان عزیز و شریف مان در این مناطق بسیار سخت تر از پیش نموده هرچند استان های […]

تابستان امسال و گرمای روزهای آغازین آن از جمله موضوعات مورد توجه رسانه های خبری بوده است

گرمای هوا که شدت فشار آن بیشتر بر ساکنان استانهای جنوبی کشور میباشد،متاسفانه در کنار معضل ریزگردها شرایط زندگی را برای هموطنان عزیز و شریف مان در این مناطق بسیار سخت تر از پیش نموده هرچند استان های نیمه شمالی  کشور نیز از سختی های این موج گرما در امنان نمانده اند و این مسئله تا جایی پیش رفت که وزیر نیرو را بر آن داشت تا مستقیما از مردم درخواست نماید تا در مصرف انرژی صرفه جویی نمایند.

گرمای هوا کشور بخصوص در استانهای جنوبی که براساس ادعای روزنامه دنیای اقتصاد و به نقل الز روزنامه واشنگتن پست در آستانه به ثبت رساندن رکورد ی جهانی است آنجایی نگران کننده به نظر می رسد که طبق گزارش منتشر شده در این روزنامه به استناد محاسبات و تخمین های سازمان هواشناسی فرانسه،دمای هوای شهر اهواز پنجشنبه گذشته ۵۳٫۷ درجه سانتیگراد (معادل ۱۲۸٫۷ درجه فارنهایت) رکورد بیشترین حدود دمای هوا در ایران را به ثبت رساند.

شاید بارها و بارها از طریق رسانه های مختلف خوانده یا شنیده باشید که جهان با مشکل جدی گرم شدن کره زمین روبرو است.

خطری که بیش از همه زندگی و حیات نوع بشر را تهدید می کند.تولید گاز های گلخانه ای و عدم تجدید نظر انسان در سبک زندگی و بی توجهی به مخاطرات و عواقب اقداماتی که باعث افزایش بی رویه گاز  های گلخانه ای همچون دی اکسید کربن می شود. در حال حاضر منجربه آن شده تا ۳۰ دصد جمعیت جهان برای حداقل ۲۰ روز در سال در معرض گرمای کشنده ناشی از این روند مخرب قرار گیرند این نتیجه مطالعه ای در دانشکده هاوایی است که به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد به تازگی منتشر شده و در ادامه چنین می افزاید که بدون انجام اقدامی جدی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۱۰۰ میلادی ۳ نفر از هر ۴ نفر با خطر مرگ ناشی از گرمای شدید هوا مواجه هستند.

در حال حاضر شاید درک این مشکل و توجه به خطرات گرم شدن زمین اندکی بیش از گذشته آسانتر بنمایاند،اما از جمله اقدامات مثبت و مناسبی که درکنار یادآوری و آگاه سازی افکار عمومی از عواقب گرم شدن هوای زمین می توان انجام داد این است که در خصوص تکالیف هر فرد در زمینه مقابله با این مشکل نیز اطلاع رسانی شود.به عبارتی هر شخص به عنوان یک انسان ساکن زمین برای مقابله با این مشکل و کم شدن خسارات و در نهایت عدم وقوع مشکلات محتمل از همین الان چه کارها و اقدامات موثر و مناسبی می تواند انجام دهد.

قرار دادن لیستی از گزینه ها در مقابل هر فرد شاید مقدمه ای باشد تا هر کس بسته به جایگاه و موقعیتی که در این فرایند دارد بتواند دست به انجام اقدامی موثر بزند. اقدامی که آینده حیات را بر کره  زمین تضمین کند

مطلب مرتبط

Related Posts


«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

balatarin


cloob


Donbaler


viwio


Donbaleh


Twitter


Facebook


Google Buzz


Google Bookmarks


Digg


yahoo


Technorati


delicious
«آژانس خبری استان گیلان – خبرگزاری گیلان»

ارسال دیدگاه

خبر تصویری

تازه ترین اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری گیلان
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی